ЯКІСТЬ І КІЛЬКІСТЬ ВОДИ – ПРОБЛЕМА ЕКОЛОГІЧНОЇ, НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ В РЕГІОНІ МІЖМОР’Я
Ключові слова:
екологічна безпека, водні ресурси, стандарти водопостачання, прісна вода, водосховища, басейн Дніпра, Західний Буг.Анотація
Розглядається питання якості і кількості, дефіциту чистої питної води в Україні та регіоні. Це найбільш значуща соціальна проблема, яка несе загрозу сталому розвитку країн. Серйозну небезпеку екологічним інтересам України складає забруднення річок, особливо Дніпра, який забезпечує водою понад половину населення України. Не меншу проблему й занепокоєння з боку европейських партнерів становить стан води у річці Західний Буг. Адже це єдина водна артерія, води якої з України потрапляють у Балтику. Розробка й реалізація програм, спрямованих на покращення стану і якості води є одним із напрямків співробітництва між раїнами Міжмор’я. У штаті Міністерства довкілля Польщі є чиновник, який опікується справами так званих прикордонних вод. Найближчим часом між Україною та Польщею планується підписання угоди про створення басейнового управління водами. Подібні кроки з часом матимуть позитивне значення для екологічного оздоровлення басейнів Дніпра та Західного Бугу.
Посилання
Бедзір В. Від малої річки залежить велика вода // Урядовий кур’єр. – 23 березня 2013 року. – С. 3.
Заворотна М., Пуговиця М. Питання якості водних ресурсів належить до найбільш соціально значущих // Урядовий кур’єр. – 30 травня 2012 року. – С. 7.
Згуровський М. Світові конфлікти – загроза глобальній безпеці ХХІ сторіччя // Україна-НАТО. – 2007. – № 3. – С. 37–38.
Качинський А. Механізми покращення навколишнього середовища // Україна-НАТО. – 2004. – № 2. – С. 66.
Кошти на охорону природи та малий бізнес // Урядовий кур’єр. – 5 лютого 2010 року. – С. 3.
Листопад О. Тече вода для всієї країни // Урядовий кур’єр. – 19 березня 2014 року. – С. 9.
Листопад О. Руйнівна стихія чи життєдайна сила // Урядовий кур’єр. – 22 березня 2016 року. – С. 1.
Листопад О. Шукаємо чисту криницю // Урядовий кур’єр. – 22 березня 2013 року. – С. 5.
Петрушенко М. Сьогодення потребує інтегрованого управління водними ресурсами // Урядовий кур’єр. – 29 березня 2008 року. – С. 7.
Поліщук І. З-під крана чи з бювета? // Урядовий кур’єр. – 17 лютого 2011 року. – С. 10.
Пуговиця М. Дефіцит якісної води – загроза сталому розвитку країни // Урядовий кур’єр. – 22 березня 2011 року. – С. 8.
Пуговиця М. Без сучасних технологій очищення води ситуації не поліпшити // Урядовий кур’єр. – 9 лютого 2011 року. – С. 8
Пуговиця М. Ситуація з водою потребує рішучих дій та ухвалення неординарних рішень // Урядовий кур’єр. – 15 червня 2011 року. – С. 27.
Сирота М. Україна в геополітичному просторі третього тисячоліття. – К., 2007. – С. 139; Петрушенко М. Сьогодення потребує інтегрованого управління водними ресурсами // Урядовий кур’єр. – 29 березня 2008 року. – С. 7.
Случик В., Матківський М. Місце екологічної безпеки в системі національної безпеки та її значення в євроінтеграційному процесі України. В. кн.: Вісник наукового інформаційно-аналітичного центру НАТО Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Випуск 2. – Івано-Франківськ. – 2009. – С. 116-117; Пуговиця М. Без сучасних технологій очищення води ситуації не поліпшити // Урядовий кур’єр. – 9 лютого 2011 року. – С. 8.
Стратегія і тактика, стан національної безпеки України. Науковоінформаційний збірник. – Випуск 35. – К., 2006. – С. 286.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Микола Кордон
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).