МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ ХОМИЧЕВСЬКИЙ: МАТЕРІАЛИ ДО БІОГРАФІЇ (ДО 120-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ)
Ключові слова:
Хомичевський Микола Васильович, Далекий Схід, Київський державний робітничо-колгоспний пересувний театр, Спілка письменників, автокефальна церква, біографічні дослідженняАнотація
У статті висвітлено життєвий і творчий шлях видатного поета, перекладача, музикознавця, хормейстера, педагога, церковного та державного діяча Миколи Васильовича Хомичевського (Бориса Тена), котрий був тісно пов’язаний з Україною, але першу високу нагороду отримав від Польщі. Вісімдесятирічний перекладач польської поезії був нагороджений медаллю «Заслужений діяч Культури Польської». Стаття містить матеріали про інших діячів української культури, що плідно співпрацювали з ним у ХХ ст.Посилання
Блашкевич Л., Кондратюк Р. Протоієрей Хомичевський / Л. Блашкевич, Р. Кондратюк // Краєзнавчі нариси «Кожному мила своя сторона» – Ч.2 – К.: СМП «Аверс», 1998. – С. 20-22.
Єремєєв В. Борис Тен (Микола Васильович Хомичевський): коротка біографія / Віталій Єремєєв // Видання Житомирського обласного літературного музею, Житомир, 2005. – С. 7.
Зленко Г. Малознаний Борис Тен / Г. Зленко // Київська старовина – 1993. – № 4. – С. 120-122.
Зленко Г. Над безоднею земних страждань / Г. Зленко // Краєзнавчі нариси «Кожному мила своя сторона». Частина друга. – К., 1998. – С. 27.
Кордон М. Одісея Бориса Тена (09.12.1897 – 12.03.1983) / М. В. Кордон // Волинські історичні записки : Зб. наук. праць. – 2009. – Т. 2. – С. 217–223.
Тен Борис. Зоряні сади. Сонети / Борис Тен // К. : Радянський письменник, 1970. – 104 с.
Тен Борис. Таємна сповідь / Борис Тен // Житомирський літературний музей і газета «Житомир» – Житомир, 1997. – 68 с.
Тимошенко В. З історії «Просвіти» на Волині в 1917-1922 рр. / В. Тимошенко // Українська національна ідея. – Житомир, 1997, – С. 20
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Віталій Валентинович Єремєєв, Галина Міщук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).