ПОЛЬСЬКИЙ ФАКТОР У СУСПІЛЬНОМУ ЖИТТІ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТ. КРІЗЬ ПРИЗМУ СИСТЕМИ СУДОЧИНСТВА
DOI:
https://doi.org/10.35433/history.112044Ключові слова:
судова система, Правобережна Україна, інкорпорація, Російська імперіяАнотація
Рецензія. А. В. Шевчук. Судова влада в житті суспільства Правобережної України (кінець XVIII – перша половина ХІХ ст.): монографія. Житомир: Видавець Євенок О. О., 2022. 580 с.
У статті прорецензовано монографію Андрія Шевчука, присвячену дослідженню системи судочинства Правобережної України після її інкорпорації до складу Російської імперії. На основі вивчення широкої джерельної бази та наявної спеціальної літератури, автор розкриває політику російської влади в приєднаному регіоні, спрямовану на збереження соціальної стабільності. Влада йшла на поступки місцевий еліті, що проявлялось у збереженні окремих станових судів, права і мови діловодства вже неіснуючої Речі Посполитої. Значна увага в роботі приділена конструюванню імперського правосуддя, характеристиці кадрового складу судів та дослідженню судово-процедурних практик.
Посилання
Шандра В. С. Совісні суди в Україні (остання чверть ХVIII–середина XIX ст.) / Наук. ред. О. П. Реєнт. НАН України. Інститут історії України. – К.: Інститут історії України, 2011. – 266 с. С. 170-196.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).