Переживання несправедливості у зв’язку з ідентичністю: емпіричні розвідки польської, єврейської, української ментальності
Ключові слова:
переживання несправедливості, архетипні переживання, етнічна ідентичність, невизначена ідентичність, внутрішня картина світу, конструкти етнічної свідомості, етнічна ментальністьАнотація
У статті пропонується теоретичний та емпіричний аналіз зв’язку етнічної ідентичності людини з її розумінням історії, зокрема фактів несправедливості щодо власного народу та життєздатності цих переживань у теперішній картині світу особистості.
Емпіричне дослідження здійснювалось за допомогою методів структурованого інтерв’ю та психосемантичного аналізу. У статті представлена спроба виявити місце та роль особистісних переживань подій минулого (історичної несправедливості до представників власного народу), пов’язаних із усвідомленням своєї належності до певного етносу.
Посилання
Василюк Ф.е. Психология переживания [Текст] / Ф.е. Василюк. – М.: МГУ, 1984. – 240 с.
Гулевич О.А. Социальная психология справедливости: Бизнес, политика, юриспруденция. – М.: аспект Пресс, 2007. – 254 с.
Лейг К., Стефан У. Дж. Социальная справедливость с точки зрения культуры // Психология и культура / Мацумото Д. Психология и культура. — СПб.: Питер, 2003. — 718 с., ил. — (Серия «Мастера психологии»), С.596-655.
Mikula, G., & Wenzel, M. Justice and social conflicts: The impact of ideas of justice, perceptions of injustice, and justice arguments on the emergence, course, and resolution of social conflicts. International Journal of Psychology, 35, 2000, 126-135.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Людмила Фальковська
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).