Хасидизм vs Гаскала: традиціоналізм проти модернізації на теренах ліквідованої Речі Посполитої (на прикладі Волині)
Ключові слова:
рабинізм, юдаїзм, хасидизм, Гаскала, цадик, маскілимАнотація
В статті висвітлено протистояння між прихильниками хасидизму та єврейського просвітництва (Гаскали) на Волині. Проаналізовано
зміст конфлікту рабинського юдаїзму та релігійно-містичного хасидизму, вплив традиційної культури на шляхи модернізації єврейського суспільного і культурно-освітнього життя в умовах ліквідації Речі Посполитої.
Посилання
Биншток Л. Вопрос о еврейских училищах / Л. Биншток // еврейский вопрос. – Спб., 1866.
Гессен Ю. история еврейского народа в России / Ю. Гессен // Москваиерусалим, 1993, Московская типография №6. – Т.2. – 111 с.
Еврейская энциклопедия. Свод знаний о еврействе и его культуре в прошлом и настоящем (в 16 т.) / Спб. – Т. 3. - 1908 – 1913. – 960 с.
Эттингер Ш. Хасидизм – действительность и идеалы. Социальная жизнь и социальные ценности еврейского народа / Ш. Эттингер // иерусалим: Ам Овед и Библиотека – Алия, 1977. – 536 с.
Первая всеобщая перепись населения Российской империи, 1897 г. – Т.8. – Волынская губерния / Спб., 1904. – 250 с.
Б.А. Хасидизм на Волыни / Б.А. // Рассвет. – 1860. - № 14. – С. 3.
Александер Філіп С. Містицизм / Єврейська цивілізація. Оксфордський підручник з юдаїки // Дніпропетровськ-Київ. – Т. 2. – вид. «Дух і літера».– 1111с.
Центральний державний історичний архів України. -Ф. 1423. - Оп. 1. - Спр. № 6. - Арк. 4.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Рудницька Наталія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).