Національна політика Другої Речі Посполитої
Ключові слова:
Річ Посполита, національні меншини, українці, євреїАнотація
У статті розглядається міжетнічна політика Польщі в період
існування Другої Речі Посполитої з 1918 по 1939 роки. Звертається
увага на найбільші національні меншини, що проживали на території
держави, зокрема на українців та євреїв. В статті показана діяльність
польського уряду щодо цих та інших національних меншин. Розкривається політичне, господарче та культурне життя цих меншин на території Польської держави. В статті показана взаємодія поляків з
національними меншинами під час діяльності різних політичних процесів, які відбувалися у Другій Речі Посполитій та міжвоєнній Європі.
Посилання
Chojnowski A. Koncepcje polityki narodowościowej rządów polskich w latach 1921-1939 / Chojnowski Andrzej. – Wrocław-Warszawa-Kraków-Gdańsk: Zakład Narodowy imienia Ossolińskich, Wydawnictwo Polskiej Akademii Nauk, 1979. – 262 s.
Getto ławkowe. – електронний ресурс: http://pl.wikipedia.org/wiki/Getto_ławkowe
Holzer J. Mozaika polityczna Drugiej Rzeczypospolitej / Holzer Jerzy. –
Warszawa: Wydawnictwo książka i wiedza. – 1974. – 670 s.
Rybarski R. Polityka żydowska / Rybarski R. // Gazeta Warszawska. –
VII.1931. – № 220. – C. 3 – 4.
Roszkowski W. Historia Polski 1914-2005 / Wojciech Roszkowski. – Warszawa: Wydawnictwo naukowe PWN, 2007. – 510 s.
Зашкільняк Л. О. Історія Польщі: Від найдавніших часів до наших днів / Л. О. Зашкільняк, М. Г. Крикун. – Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2002. – 752 с.
Федевич К.К. Галицькі українці у Польщі.1920-1939 рр. (Інтеграція галицьких українців до Польської держави у 1920-1930-ті рр.) / К.К. Федевич – К.: Основа, 2009. – 280 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Юлія Новіцька
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).