Чи перемогли Україна та Польща в Другій світовій війні?
Ключові слова:
Україна, Польща, Друга світова війна, суспільна свідомість, оцінкиАнотація
Об’єктом дослідження є сучасна громадська свідомість, а предметом — оцінка громадською свідомістю участі держав (України та Польщі) в Другій світовій війні. Застосування логіки оцінок дає змогу встановити, що Україна Другу світову війну програла, оскільки незалежності не здобула, хоча її громадяни й брали участь у складі військ антигітлерівської коаліції, яка здобула перемогу. У Польщі проходили дещо інші процеси, проте й вона виявилася фактично окупованою радянською армією. Тому виникає закономірне запитання про те, як оцінює завершення Польщею Другої світової війни сучасне населення цієї держави. Аналогічне питання стосується й інших держав центральної Європи, що були членами Варшавського договору. Відповідь на це запитання важлива для вироблення єдиного підходу до висвітлення цього періоду в європейській історичній науці.
Посилання
Партико З. В. Про червоний прапор, (не) перемогу та «кашу» в головах. Шість тез до оцінки участі українців у Другій світовій війні // День. — 2011, 22 червня. — С. 3.
Партико З. В. Як нам називати ту війну? Велика Вітчизняна? Друга світова? Чи...? // День. — 2011, 9 вересня. — С. 3.
Партико З. В. Чи має бути за щось соромно ветеранам Червоної армії, які воювали в Другій світовій війні? // День. — 2013, 13 лютого. — С. 3.
Партико З. В. Волинська трагедія: просимо прощення і прощаємо. Але чи треба нам знати імена її організаторів? // День. — 2013, 11 липня. — С. 3.
Друга світова війна // Вікіпедія. — Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0_%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%B2%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B0 . — Доступ: 18.06.2014.
II wojna światowa // Вікіпедія. — Режим доступу: http://pl.wikipedia.org/wiki/II_wojna_%C5%9Bwiatowa . — Доступ: 18.06.2014.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Зиновій Партико
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).