«THE BLACK DEEDS OF THE KREMLIN: A WHITE BOOK». УКРАЇНСЬКІ ЕМІГРАНТИ СВІДЧАТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932–1933 РОКІВ
DOI:
https://doi.org/10.33287/112005Ключові слова:
Голодомор 1932–1933 рр. в Україні, The black deeds of the Kremlin, A white book», Семен ПідгайнийАнотація
Метою статті є з’ясування значення «The black deeds of the Kremlin: A white book» у збереженні історичної пам’яті українського народу та в інформуванні світової громадськості про Голодомор 1932–1933 рр. в Україні. Методологічну основу дослідження становлять базові принципи наукового пізнання: історизму, науковості, об’єктивності, системності. Для реалізації поставленої у дослідженні мети використано низку спеціально-історичних методів: метод бібліографічної евристики було застосовано під час пошуку історіографічних джерел з теми дослідження; за допомогою методів джерелознавчого аналізу і синтезу здійснювалася джерелознавча критика; використання біографічного методу допомогло вивчити особливості життєвого шляху головного редактора двотомника «The black deeds of the Kremlin: A white book» Семена Підгайного.
Наукова новизна розвідки полягає в тому, що у ній уперше з’ясовано значення «The black deeds of the Kremlin: A white book» у збереженні історичної пам’яті українського народу та в інформуванні світової громадськості про Голодомор 1932–1933 рр. в Україні. У результаті авторка приходить до висновку, що двотомник має непересічне значення у збереженні історичної пам’яті українського народу. Адже – це перший фундаментальний збірник свідчень жертв Голодомору 1932–1933 рр. в Україні. Водночас збірник «The black deeds of the Kremlin: A white book» відіграв вагому роль в інформуванні світової громадськості про Голодомор 1932–1933 рр. в Україні. Виданий англійською та згодом іспанською мовами, він сприяв інформованості світової громадськості про злочинну діяльність сталінського режиму проти українського народу. Двотомник було використано у ході роботи Міжнародної комісії з розслідування голоду 1932–1933 років в Україні, організованої Конгресом США. Комісія дійшла висновку, що події 1932–1933 рр. в Україні правомірно кваліфікувати як геноцид українського народу
Посилання
Boriak, H. (2009). Sources for the Study of the Great Famine in Ukraine. Cambridge: Ukrainian Studies Fund. 60 p. [In Ukrainian].
Central State Archive-Museum of Literature and Art of Ukraine. F. 1186. Op. 2. D. 115. 145 l.
Great Famine in Ukraine 1932–1933. (2008). (in IV vols, Vol. IV). Kyiv: Kyievo-Mohylianska akademiia. 622 p. [In Ukrainian].
Klid, B. (2014). «The Black Deeds Of The Kremlin: A White Book»: Sixty Years Later. (M. Soroka, Ed.) Zakhidnokanadskyi zbirnyk, (XLVII. Part seven), 463–475. [In Ukrainian].
Konoval, O. (Сomp.) (1997). Ukrainian Revolutionary Democratic Party (URDP-UDRP): Collection of Materials and Documents. Chicago; Kyiv: Fundatsiia im. Ivana Bahrianoho. 856 p. [In Ukrainian].
Kovalenko, L., Maniak, V. (1991). 33rd: Hunger: The People’s Book Memorial. Kyiv: Radianskyi pysmennyk. 584 p. [In Ukrainian].
Pidhainii, S. (2008). Ukrainian intelligentsia in Solovki. Not shot. Kyiv: Vyd. dim «Kyievo-Mohylianska akademiia». 326 p. [In Ukrainian].
Pidhainii, S. (Editor-in-chief) (1953). The black deeds of the Kremlin: A white book. (2 Vols, Vol. 1). Toronto: Ukrainian association of victims of Russian communist terror. ХІV p. + 545 p. [In English].
Pidhainii, S. (Editor-in-chief) (1955). The black deeds of the Kremlin: A white book. (2 Vols, Vol. 2). Detroite: DOBRUS. ХХІV р. + 712 p. [In English].
The black deeds of the Kremlin: A white book (1966). (2 Vols, Vol. 1). Buenos Aires. 633. [In Spanish].
The black deeds of the Kremlin: A white book (1967). (2 Vols, Vol. 2). Buenos Aires. 797. [In Spanish].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Olena Podobied
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).