МОВНІ ТА ОСВІТНІ МАРКЕРИ В ПРОЦЕСАХ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИФІКАЦІЇ В ХІХ СТ. (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬСЬКИХ ТА ЄВРЕЙСЬКИХ ГРОМАД ПРАВОБЕРЕЖЖЯ)
Ключові слова:
освітні реформи, полонізація, русифікація, іврит, їдиш, польські просвітники, єврейська освітаАнотація
кандидат історичних наук, доцентПосилання
Еврейская энциклопедия. Свод знаний о еврействе и его культуре в прошлом и настоящем: 16 т. – СПб, 1980-1913.
Кирчів Р. Кременецька гімназія – ліцей першої третини ХІХ ст. та її дотичність до українського довкілля // Офіційний сайт Інституту українознавства імені І. Крип'якевича НАН України : [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.inst-ukr.lviv.ua/files/23/430Kyrchiv.pdf
Маггуд Д. Из истории еврейского образования в России // Весник ОПЕ – 1911. – № 8.
Боцяновський В. Публичная библиотека в Житомире // Киевская старина. – 1891. – Т. ХХХIV. – С. 254-283.
Сейко Н. Польське шкільництво на Волині у ХІХ – першій половині ХХ ст. : монографія / Н. Сейко. – Житомир, 2002. – С. 34-35.
Надольська В. Польське питання в національній політиці Російської імперії // Поляки на Волині: історія і сучасність. – 2003. – С. 83-94.
Буравський О. Поляки Волині у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. // Офіційний сайт Житомирського державного університету імені Івана Франка : [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://eprints.zu.edu.ua/6147/1/buravskiy.pdf
Поліщук Ю. Освітній рівень населення Волинської губернії за переписом 1897 року // Діяльність бібліотек по збереженню ультурної спадщини і відродження духовності народу. – Збірник статей. – Житомир. – 1998. – С. 113.
Братчиков А. Материалы для исследования Волынской
губернии в статистическом, этнографическом, сельскохозяйственном и других отношениях // Овруч: сторінки історії : [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.ovruch.info/materyalyi-dlya-yssledovanyyavolyinskoj-hubernyy-v-statystycheskom-etnohrafycheskomselskohozyajstvennom-y-druhyh-otnoshenyyah-bratchykov-a/
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Наталія Рудницька
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).